Dvoudráhové podvěsné dopravníky

Dopravníky jsou vhodné pro linky povrchové úpravy, výrobní linky, technologickou dopravu a skladování. Jsou tiché a nenáročné na údržbu. Umožňují překonávat převýšení, jejich pohyb je plynulý s měnitelnou rychlostí. Břemena jsou zavěšena na vozících a ty jsou poháněny unašeči hnacího řetězu. Vozíky s břemeny můžeme zastavit na pracovištích pomocí zarážek, akumulovat je za sebou a v zadaném taktu pak přejíždějí z jedné do druhé. Pomocí výhybek můžeme trasu podle potřeb technologie větvit a zase spojovat, vytvářet zásobníky. Nosnost dopravníku roste, když se břemena zavěsí na více vozíků současně.

Jednodráhové a podvěsné dopravníky
Jednodráhové prostorové dopravníky

Dopravníky jsou vhodné pro linky povrchové úpravy, výrobní linky a technologickou dopravu. Jsou tiché a nenáročné na údržbu. Umožňují překonávat převýšení, jejich pohyb může být plynulý s měnitelnou rychlostí nebo taktovaný, kdy břemena stojí na pracovištích a v zadaném taktu přejíždějí z jednoho na druhé. Břemena jsou zavěšena na unašečích přímo na řetězu. Proto se všechna břemena pohybují současně s konstantní roztečí. Nosnost dopravníku roste, když se břemeno zavěsí na více jezdců současně.

Jednodráhové a podvěsné dopravníky
Typ dopravníku DRP 1/250 DPP 1/253, 1/316 DPP 1/400
Rozteč řetězu 250 mm 253, 316 mm mm 400 mm
Nosnost závěsu 15 kg 60 kg 80 kg
Nosnost 1m dráhy 50 kg 100 kg 120 kg

Podvěsné drážky ruční

Podvěsné drážky jsou vhodné pro linky povrchové úpravy, výrobní linky, technologickou dopravu i skladování. Jsou nenáročné na údržbu. Břemeno je zavěšeno na samostatném vozíku, jehož pohyb zajišťuje obsluha tím, že je tlačí dle potřeby. Systém umožňuje zařazení výhybek pro větvení dráhy, vytvoření zásobníků a spouštěcích míst. Pro pohyb vozíků na místech, kde nemůže být obsluha, například v sušících kabinách se používají lokální pohony - přesuvníky.

Typ dopravníku RDZ C53

Nosnost vozíku 50 kg
Nosnost vozíkové jednotky 100kg
Nosnost 1 m dráhy 100kg
Standardní rádius oblouku 600 mm

Typ dopravníku RDZ O120

Nosnost vozíku 100 kg
Nosnost vozíkové jednotky 200kg
Nosnost 1 m dráhy 200kg
Standardní rádius oblouku 600 mm

Typ dopravníku RDZ U100

Nosnost vozíku 250 kg
Nosnost vozíkové jednotky 500kg
Nosnost 1 m dráhy 500kg
Standardní rádius oblouku 600 mm

Podvěsné drážky kladkostrojové

Kladkostrojové drážky se liší tím, že břemeno je zavěšeno na kladkostroji s pojezdem, jehož pohyb zajišťuje obsluha tím, že jej tlačí dle potřeby nebo může být kladkostroj vybaven elektrickým nebo pneumatickým pojezdem. Pak je pojezd ovládán stejně jako zdvih tlačítky z ovládání visícího přímo na kladkostroji nebo pevně zabudovaného. Celý systém může být i různým způsobem automatizován. Dodáváme i kladkostroje v nevýbušném provedení. Systém umožňuje zařazení výhybek pro větvení dráhy.

podvesne drazky kladkostrojove